Červenec 2016

TOP LANE

AP:

Vladimir

-Na Top Lane jsme se dočkali lehké balance Vladimíra. Osobně si ovšem myslím, že díky zvýšenému AP Ratiu není Nerf na Qčku poznat a Vladimír tak bude nakonec v late game téměř stejně silný. Nerf na passivce se projeví možná na stavění buildu, ovšak co Vladimír nedostane na bonusových HP, dostane na bonusovém AP s životů, nyní +1,4.

-Build bych řešil tedy více do HP na early game. Začínat klidně jenom se Spirit Visage, Rylais, a pak situačně.

-S přehledem se dá říci, že Vladimír zůstavá pořád silným championem a jeho smrtící ultimate je postrachem pro teamfighty. Na 1 v 1 lajně by měl pořád dominovat, hlavně díky velkému sustainu. Velký clear mu navíc umožňuje i relativně dobrý push, který se nedá srovnávat se starou verzí Vlada, ale stále je značný.

AD:

Irelia

-Nerf Irélie na její ultimate, by se neměl projevit na celkové dominanci této postavy v 1 v 1 soubojích. V kombinaci se změněnou Trinity Force je opravdu nezastavitelnou a navíc velmi zábavnou postavou.

-Navíc se díky slušnému sustainu nemusí jet úplně tradiční build. Doporučuji jet Bruiser Build. Tzn: Trinity, Maw, Steraks, = situačně.

MID LANE

AP:

Azir

-Momentálně velmi silným soloQ, i týmovým championem je právě Azir. Avšak doporučuji ho hrát pouze do plánovaného patche 6.14 po té se mu rapidně sníží range jeho vojáků. Core build je velmi prostý, základním itemem je Nashor Tooth a dalším Rylais. Azir se poté vyplatí stavět AP, možná v kombinaci se Zhonyo, která mu umožní v případě použití jeho komba s ultimate, zajisté čas uprostřed nepřátelského týmu, či restartuje cooldown na Wčku.

AD:

Varus

-Myslíte, že AD mid laneři už jsou z mety? Omyl, nově objevené Blue Buildy jeví velké procento úspěšnosti a je to právě například Varus. Který díky svému Piercing Arrowu dokáže vyhrát lehce hru.

-Doporučuji však hrát Varuse pouze s dobrým týmem, či týmem složeným na protect právě Vás. Jeho velkou slabinou je 0 mobility. Kterou řeší pouze Yoummus Ghost Blade, či Quick Silver. Pomoc v případě focusu na Vás může i Maw. Osobně bych stavěl: Yoummus, Manurama, Maw, Lord Dominiks Regards, Boots of Lucidity a situačně: Quick Silver/ Dusk Blade/ Steraks.

JUNGLE

AP:

Elise Gragas

-V AP metě jungerů si myslím že se dočkáme velkého příbytku. Momentální změny na AP itemech umožňují velmi zajímavé buildy. Jako příklad bych zde uvedl Elise, která je extrémně zábavná a silná. Dalším zábavným championem je například Gragas. Buildy na tyto postavy jsou velmi podobné, spíše tanky AP. Doporučuji stavět itemy jako Rylais, pro větší Crowd Control a sustain.

AD:

Shaco LeeSin Khazix

-Po dlouhé době můžu s klidem říci, že jungle se zdá býti vyrovnaná. Samozřejmě dobrý burst assassín dokáže zničit vaší jungly a udělal i spoustu dobrých ganků. Avšak s tankem s velkým Crowd Controlem můžete vyhrát Late game. Osobně preferuji právě burst assassíny, jako jsou třeba Kha’Zix a Shaco. Hry jsou kvůli momentální itemizaci velmi rychlé a proto se hra kolikrát do Late game ani nedostane. Dobrým itemem se jeví například Yoummu či Dusk Blade, Maw.

-V patchi 6.14 se dočkáme buffu Lee Sina, který je i momentálně velmi silným championem. Jeho build bych situoval podobně jako build Irélie, bez Trinity Force. Tzn: Maw, Sterkas, Deaths Man Plate atp, Spirit Vissage, Black Cleaver nebo Sunfire.

 

ADC

) Caitlyn

-Momentálně nejsilnějšími picky jsou Caitlin, Ashe, Jhin. Caitlin s Ashe dostávají velký bonus díky early buildům postaveným na Hurricanu, který umožňuje lepší farmu a navíc přidává nějakou tu dmg na víc. Další itemy jsou situační avšak, stále se velmi vyplatí stavět kombinaci Essence Reaveru a Infinity Edge.

-U Jhina bych viděl jako dobrým itemem právě Dusk blade, avšak v poslední době začínám vídat i Blue Build Jhina, který dokáže v Late game pouze ultimátkou, takřka vymazat celý tým. Navíc jeho velký počet AD scale spellů umožňuje zajímavý burst i v mid game. Pouze Early game s kapkou trpí. Záleží na vašem playstylu, však myslím že tento sniper build nebude zapomenut.

SUPPORT

Bard Karma

Na support metě se nám objevují velmi zajímavé picky i na pro scéně. Můžeme spatřovat velký výskyt Karmy, která dokáže poshieldovat celý tým, rozdat slušný Crowd Control. Na druhé straně vidíme picky Barda, který se vyplatí na team rankedy, kdy dokáže přemístit celý tým. Či ho třeba zachránit před blížícím se nebezpečím. Velký Crowd Control a relativní silný heal v kombinaci s booflým itemem Ardent Censerem. (vyplatí se i všechny shield/heal supporty)

 

SHRNUTÍ

POSTAVY:

Gragas Elise Vladimir Varus Shaco LeeSin Khazix Karma Irelia Caitlyn Bard Azir Ashe )

ITEMY:

3043 3078 3116 3142 3147 3504 3508 3742

 

VIKTOR