Fotbal s autíčky?

V Británii je možné vše a to i hraní fotbalu za pomocí aut jak nám laskavě ukázali páni moderátoři z pořadu Top Gear. Pro nás, co si každý den nevyděláme na nové auto, musí postačit pouze virtuální napodobenina této hry, která se jmenuje Rocket League a byla hitem minulého léta, v oblasti sportovních a vlastně i závodních her.

Sám jsem měl k této hře jakýsi odpor a byl jsem přesvědčen, že si tuto hru nikdy nekoupím, avšak mě mé přesvědčení přešlo a nedávnou jsem si tento titul zakoupil i já. Důvod byl jednoduchý, ještě jsem nikoho neslyšel se tak bavit u nějaké hry jako mé kamarády na Ts. Musel jsem to tedy zkusit taky, hru jsem koupil a hned otestoval.

Začátky byly kruté, odhad kam poletí míč nebo vůbec kde je… dodnes nevím jak se mi podaří ten balón vůbec trefit. Naštěstí jsem byl obeznámen s tím, že nikdo se ze začátku neorientuje a prostě nějakou chvíli trvá než si člověk zvykne na ovládání, prostředí a rychlost hry. Musíte vědět kde máte míč, jak je vysoko, kam asi letí a hlavně kdy máte skočit nebo vzletět aby jste ho bezpečně odehráli od své brány směrem k bráně oponentů.

Pravidla Rocket League jsou jednoduché, je to vlastně takový fotbal bez jakýchkoliv pravidel. Snažíte se pouze o to dát gól a mezi tím se modlíte aby jste se vůbec trefily do míče. Dostat míč do brány protihráčů zahrnuje hned několik úkonů – posbírat energii na turbo, rozjet se, zničit pár nepřátel, vzlítnout, trefit míč, přihrát a doufat že jste všechno udělali tak jak jste to měli vymyšlené, pokud se všechno tohle povede pak je tu relativně vysoká šance že někdo z vašeho týmu (pokud tedy nehrajete 1v1) dá gól.

Jak jsem již psal před malou chvílí, než se dostanete k tomu aby jste úspěšně zakončili, dostanete se do situací, kdy Vás těsně před míčem odpálí protihráč do druhého koutu hřiště nebo rovnou zničí. V neposlední řadě taky může střelu vychytat nějakým prapodivným výskokem. Pokud se však vyhnete těmto nástrahám, pak tu ještě zbývá vyřešit ten největší problém, najít míč a hlavně se do něj trefit v plné rychlosti. Kamera v této hře je opravdu na prd a ovládání zrovna není taky něco špičkového ale opravdu, je to jen o tom si zvyknout!

Když se prokoušete tímto „tutorialem“ je veliká pravděpodobnost, že vás hra začne na relativně dlouho dobu bavit tedy pokud máte kamarády s kterými ji můžete hrát, ať už oddychově nebo se můžete přihlašovat do různých turnajů, kterých taky není pomálu. Až se ve všem výše popsaném zdokonalíte a budete to bezpečně umět, tak je ale taky možné, že hra ztratí tak nějak smysl ale nemusíte hned zoufat! Zdokonalovat se je stále v čem, třeba Aerial výstřely nebo samotné lítání.

Shrnutí: hra se na první dojem bez toho aniž by jste si ji zahráli jeví tak troch suše, když už ji hrajete tak to ale pravda není. Na pár týdnů vás určitě zabaví (teda aspoň mě, při večerním hraní, zabavit dokázala). Po dosažení většího ranku už ale ztrácí na zábavnosti a nese vás jenom kupředu získávání ještě vyššího ranku společně s vašimi kamarády nebo získávání nových, lepších itemů kterými si můžete ozdobit své autíčko, každopádně si pamatujte, že kameru budete nenávidět až do doby než hru přestanete hrát.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *