Rady a triky

 1. Základ je naučit se stopovat pokémony, je to jednoduché. V pravém dolním rohu, se objevují blízcí pokémoni, po rozbalení nabídky se objeví všichni pokémoni v blízkosti a po kliknutí na jednoho pokémona se pak ukáže jen on, vpravo dole se svými stopami. Čím méně stop je vedle pokémona, tím blíže je a jedna stopa odpovídá asi 100m metrům kolem vás.

 2. Kruhy kolem pokémonů které chcete chytit značí i obtížnost jejich chycení. Zelený kruh značí nejjednodušší chycení pokémona, žlutý pak obtížnější a červený nejobtížnější. Čím je pak kruh menší, tím větší je i šance na odchycení pokémona.

 3. Míření na pokémona, pokébal musíte namířit hlavně do bílého kruhu, pokud se trefíte do dynamického kruhu, znamená to pak excelentní zaměření a pokud se trefíte jinam, pokémona minete.

 4. Razz Berries – po jejím použití máte příští kolo na chycení pokémona větší předpoklad pro to, ho neztratit. Použije se pomocí: otevření batohu, vybrání Razz Berrie a pak na ní klepnete po jejím vyskočení.

 5. Poké Stops – jsou významná místa, kde můžete zatočením jejich obrázku, získat itemy jako jsou třeba pokébaly.

 6. Hraní v rozdílných časech umožňuje chytat i různé pokémony. Hodně rare pokémonů se dá chytit k večeru potažmo v noci.

 7. Pokud den za dnem chytáte ty stejné pokémony, zkuste změnit lokaci ve které chytáte. Zaměřte se na významné body, kolem kterých se většinou objevuje nejvíce spawnů a ikdyž to není zcela potvrzené, různí pokémoni se vyskytují na místech kde by jsme je klasicky hledali, travní v parcích, vodní u vody…

 8. Curve Balls – točící pokébal přidá několik XP po chycení pokémona navíc. Pokébal roztočíme pomocí točivých pohybů a roztočený ho udržujeme pomocí kmitání prstů po obrazovce, pak klasicky hodíme. POZOR! – spotřeba pokébalů začátečníka, pro chycení někoho s curve ballem, je opravdu veliká.

 9. Chytat dál a dál stejné pokémony má v této hře taky význam, za jejich chycení kromě stardustu získáváte taky dobroty pro daný typ pokémona za které ho pak vylepšujete nebo evolvujete. Když pokémona kterého máte ulovíte ale nepotřebujete ho, můžete ho předat profesorovi pomocí tlačítka transfer v kartě pokémona.

 10. Lucky Eggs – využívejte je opravdu chytře protože vám dávají 2x exp bonus při chytání apod. ale pouze po 30 minut! Proto rozmýšlejte dobře čas, kdy je budete chtít použít.

 11. Pokud netrefíte pokébal který jste hodily do pokémona, dá se vzít tím, že na něj stihnete rychle kliknout.

  Co je potřeba pro hraní Pokemon GO!?

 • Pro hraní je potřeba GPS a připojení k internetu
 • Pokud chcete chytat v AR módu, tedy v reálném světě za pomocí kamery, potřebujete mít telefon s gyroskopem
 • Když se chystáte na delší lov, určitě si sebou nezapomeňte přibalit powerbanku, pokémoni žerou naše baterky!