Remake Kozáků

Studio GSC Games World v roce 2001 hráče uchvátilo svojí nově vydanou strategii Cossacks, která se pomalu ale jistě stala kultovní strategii ve svém oboru. GSC se v roce 2011 rozpadlo, v roce minulém se dalo zase dohromady a ohlásilo remake svého titulu Cossacks. Ohledně datumu vydání se vedli dlouhé spory ale nakonec to dopadlo a na sklonku září 2016 jsme se my, hráči strategii, dočkali.

Hra zůstává v základu stejná jako její předchůdce a odrazový můstek Cossacks: European War ale jsou dodělané funkce, které v prvním díle tak úplně nechodili jak měli, dotvoření fyziky se titulu taky nevyhnulo. Ostatně k hraní Cossacks 3 nepotřebujete až tak nadupanou mašinu, vývojáři slíbili, že požadavky na HW nebudou nijak přehnané a hra zvládne celkově až 10.000 jednotek na bojišti.

Hra je v hodně ohledech stejná jako před 15 lety – nabízí 12 národů, 5 historických kampaní ze 17. a 18. století, stavění budov i výzkum, ale hlavně poměrně konzervativní hratelnost, spočívající v jednoduché strategii pro všechny hráče. Jednoduše, hlavním vaším úkolem je přemýšlet nad tím, koho nebo spíše jaké vaše jednotky pošlete proti soupeřovým, jaká surovina vám právě chybí pro to aby jste se mohli rozrůstat a tedy jaký důl vystavět.

Podtrženo a sečteno, kdo zná první díl a bavil ho, tak hurá do koupi i třetího dílu. Koho ale již první díl nebavil tak doporučuji se po třetím dílu ani nekoukat. Jde o klasickou strategii se základem = máš suroviny, postavíš kasárny, naverbuješ vojáky, trochu je vylepšíš, vyšleš na nepřítele a budeš doufat, že ti je po cestě k němu nerozmetají nějaký děla.

Pro mě jako hráče strategii a milovníka Cossacks titulů je to zábava a uklidnění ale věřím, že se najde hodně těch, kterým se hra líbit nebude ba k ní budou mít jakýsi odpor už od pohledu na zastaralejší grafiku.

 


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *